Základní škola Židlochovice

Exkurze do Vídně

Třídy 8.A, 8.D a 8.E se vypravily v úterý 29.5.2018 na exkurzi do Vídně. Díky skvělému průvodci a zodpovědnému přístupu všech žáků ( vždy přišli všichni na sraz včas ) jsme nabitý program v pohodě zvládli. Naše první zastávka byla u zámku Schönbrunn s krásně rozkvetlou zahradou, kterou si mohli všichni prohlédnout. Po návštěvě Muzea kočárů jsme nastoupili do autobusu, který nás dovezl přímo do centra města. Tady nás pan průvodce seznámil s nejdůležitějšími památkami. Viděli jsme náměstí Marie Terezie se spoustou muzeí, sídlo Habsburků Hofburg, radnici, Vídeňskou operu a nejslavnější rakouské divadlo Burgtheater. Za nákupy a za zmrzlinou jsme se vypravili do nejznámějších ulic v centru Vídně. Katedrála sv. Štěpána ukončila naši poznávací část. Na závěr exkurze jsme se vydali za zábavou do Prateru. Vodní atrakce, horské dráhy, domy hrůzy, strašidelné hrady a další adrenalinová zábava byla tou pravou tečkou za naším výletem.

Byl to nádherný výlet, na který nezapomenu. V Prateru to bylo moc super, moc jsem si to užila a holky taky. Mám krásné vzpomínky na poslední výlet se  třídou a chci se tam vrátit i se svojí rodinou.  ( Beáta, 8.A )

Mgr. Dagmar Jarošová, Mgr. Jana Zachová