Základní škola Židlochovice

Exkurze do Vídně

Letos jsme se rozhodli uskutečnit zájezd do Vídně v předvánočním čase. 17. a 19.12. 2018 se uskutečnily exkurze do Vídně, kterých se zúčastnili žáci devátých tříd s doplněním žáků 8. ročníku. Právě v tomto období zde probíhají na mnoha místech trhy, které návštěvníky uchvátí nádhernou vánoční výzdobou. Výlet jsme zahájili u zámku Schönbrunn - Muzeum císařských kočárů, krásná zahrada a vánoční trhy  v okolí zámku - to všechno bylo náplní dopolední části naší exkurze. Vůně punče, pečených brambor, mandlí ve skořici a dalších dobrot navodila tu pravou atmosféru. Kolem poledne jsme odjeli směrem do centra, abychom si prohlédli nejdůležitější památky - sídlo prezidenta Hofburg, katedrálu Stephansdom a divadlo Burgtheater, radnici Rathaus. Prohlídku jsme završili v přírodovědném muzeu, které se nachází u památníku Marie Terezie. Také zde i u radnice probíhaly krásné vánoční trhy, které měli žáci možnost navštívit. Každý si přišel na své - někteří ochutnali Bratwurst, někteří polévku v chlebu a většina si odvezla domů nějakou maličkost.

Otázka: " Kdy pojedeme zase?", nás přesvědčila, že to byla dobrá volba. Velký dík patří všem za ukázněné chování.

Děkujeme všem, kteří se na výletě podíleli.

Mgr. Michaela Mertlová a Jana Zachová