Základní škola Židlochovice

Exkurze na Veselé Biofarmě

Dne 14.10. 2022 žáci ve volitelném předmětu Člověk a příroda 7. a 8. ročníku a žáci Ekotýmu naší školy měli příležitost navštívit Veselou Biofarmu ve Velkých Hostěrádkách.

Žáci měli možnost vidět ekologicky hospodařící farmu, která má s prováděním dětí po farmě zkušenost, a tak nás nejen provedli po svém hospodářství, ale i srozumitelně vysvětlili, jak se liší ekologické zemědělství od toho konvenčního.

Viděli jsme,  jak se chovají jednotlivá zvířata, jak jsou ustájená, jaký užitek z nich farma má, a co všechno se musí stát, než se jejich produkty dostanou na náš talíř. Žáci ochutnali faremní dobroty a zjistili, jak jsou biopotraviny značeny, jak snadno je lze poznat v běžném obchodě a kde si je koupit i v našem okolí.

Žáci zažili i drobné pracovní aktivity, sbírali hokaida, chilli papričky a šípky, pomohli s odstraněním a odvozem bioodpadu.

Názorné přiblížení fungování reálné farmy žákům umožnilo nakouknout pod pokličku ekologickému zemědělství.

Mgr. Lenka Hanáková, Ing. Eliška Halbichová