Základní škola Židlochovice

Exkurze Náš region

Ve středu 8. listopadu jsme se ve volitelném předmětu Náš region v devátém ročníku vydali z Židlochovic do Hrušovan u Brna. Uplynulé tři týdny jsme se v našich hodinách věnovali projektu o Hrušovanech. Týmy 3-5 žáků zjišťovaly zajímavé informace a poznatky z historie i současnosti této obce. Tyto informace jim teď při exkurzi byly k užitku.

I za nevlídného podzimního počasí jsme prošli a zastavili se na docela zajímavých místech – škola s pamětní deskou o T. G. Masarykovi, hasičská zbrojnice, pomník obětí I. a II. světové války, nový kostel a hřbitov, smírčí kříž z roku 1595.

Někdo by mohl říci, že Hrušovany nejsou zajímavým ani poutavým místem s mnoha pamětihodnostmi. Přesto i z toho mála, co je a měli jsme možnost vidět a připomenout si, z těch střípků jsme si poskládali o minulosti i současnosti takovou mozaiku.

V příštích hodinách na tuto exkurzi navážeme a vytvoříme mapu Hrušovan s vyznačenými místy našich zastávek.

Tato návštěva Hrušovan žákům připomněla nebo osvětlila něco málo o obci, která do našeho regionu Židlochovicka patří.

 

Mgr. Prášilík Adam

Ilustrační fotografie

Ilustrační fotografie