Základní škola Židlochovice

Exkurze Policie ČR

Květnový pátek třináctého byl pro družinové děti ve znamení ochrany a bezpečnosti. Toto odpoledne jsme totiž strávili v areálu Policie ČR. Přivítali nás dva policisté praporčík Petr Kaláb a podpraporčík Martin Kupčík, se kterými jsme se odebrali na dvůr policejního oddělení. Zde už bylo připraveno policejní vozidlo a další nezbytné pomůcky strážců zákona.  Děti si vyzkoušely poutání, neprůstřelnou vestu a naučily se rozlišit několik druhů policejních obušků. Na závěr exkurze nás policisté provedli vnitřními prostory obvodního oddělení a neopomněli nám ukázat i místní celu. Chtěli bychom za zajímavou a poučnou exkurzi celému policejnímu týmu velmi poděkovat. Děti si z odpoledne odnesly spoustu nových informací a po příchodu do školy se s nadšením pustily do kreslení odpoledních zážitků.