Exkurze Rakousko

V měsíci květnu se někteří žáci 8. a 9. devátých ročníků zúčastnili poznávací exkurze do Rakouska. Naše putování započalo na bývalém loveckém zámečku Mayerling nedaleko Vídně. Toto místo je spjato s postavou korunního prince Rudolfa, syna císaře Františka Josefa I., který zde tragicky zahynul roku 1889. Po prohlídce a zajímavém výkladu paní průvodkyně jsme zamířili do malebné oblasti Wachau, která je zapsána na seznamu světového kulturního dědictví UNESCO. Naší další zastávkou byla zřícenina hradu Dürnstein. Někteří žáci úspěšně vystoupali až ke zřícenině a odměnou nám všem byl překrásný výhled na řeku Dunaj. Po sestupu jsme se pak ještě stihli občerstvit (nápoji či zmrzlinou) ve stejnojmenném historickém městečku. Naší poslední zastávkou pak bylo město Krems (Kremže), kde se snoubí historie, gastronomie a příroda. Po společné prohlídce městem a osobním volnu s možností nákupů jsme se vydali na cestu zpět. Plni nových zážitků a dojmů jsme se v pořádku vrátili domů.

Poděkování patří milé paní průvodkyni Haně Suchánkové, která nás zásobovala spoustou zajímavosti z historie i současnosti Rakouska, dále pak paní učitelce Janě Zachové, která se podílela na organizaci výletu a v neposlední řadě pak i našim žákům za dochvilnost, hladký průběh a dobrou náladu. Za celý náš kabinet německého jazyka mohu říci jediné …. Jsme neskutečně rády, že měli naši žáci možnost navštívit německy mluvící zemi a doufáme, že si uvědomili dvě důležité věci - poznávat cizí země a učit se německy má smysl :)

Mgr. Kristýna Drasalová