Základní škola Židlochovice

Exkurze Vídeň

Stejně jako každý rok se žáci osmých tříd vypravili na exkurzi do Vídně. Na začátku nás čekalo netradičně Muzeum moří. Tady jsme obdivovali rejnoky, medúzy, žraloky, želvy a mnoho dalších mořských tvorů. Po návštěvě Muzea moří jsme vyrazili přímo do centra města. Tady nás paní průvodkyně seznámila s nejdůležitějšími památkami. Viděli jsme náměstí Marie Terezie, sídlo Habsburků Hofburg, radnici, Vídeňskou operu a nejslavnější rakouské divadlo Burgtheater. Za nákupy typických oplatků - Wedel a Mozartskugel  jsme se vypravili do nejznámějších ulic v centru Vídně. Katedrála sv. Štěpána ukončila naši poznávací část. Na závěr exkurze jsme se vydali za zábavou do Prateru. Vodní atrakce, horské dráhy a domy hrůzy byly zábavným zakončením dne  a ani déšť nemohl žákům krásný výlet pokazit.

Všem zúčastněným děkujeme za dochvilnost a ukázněné chování.

Mgr. Dagmar Jarošová