Expedice Výhon

V pátek 14. prosince, jsme s družinou dobyli Výhon! Počasí bylo krásné, téměř jasno, ale o to větší zima, a tak jsme museli jít poměrně svižně. Po cestě jsme se několikrát zastavili, abychom splnili úkoly a ulevili našim udýchaným plícím. Oddechovkami tedy byla vánoční verze hry Evoluce; počítání dní do Vánoc nebo zpívání koled. Po cestě jsme mohli sledovat také krásy zimní krajiny a zvěř hledající potravu. Všichni byli zvědaví, co nás nahoře čeká – bude výhled, nebude? Nebyl, kolem Výhonu se rozprostíral opar, který bránil lepším výhledům. Za to na nás u rozhledny čekala výborná svačinka v podobě buchty a horkého čaje, který v opravdu chladném počasí přišel vhod. Posilnění odvážlivci vystoupali v doprovodu vychovatelek i na Akátovou věž a pak už jsme spěchali dolů do tepla.