Základní škola Židlochovice

Výsledky projektu

Dne 10. března 2023 se uskutečnila akce „Historická prohlídka Židlochovicemi“. Akce byla zahájena krátkým proslovem ředitele školy, Mgr. Vladimíra Soukupa. Prezentace měly za cíl ukázat nejen bohatou historii města, ale také sloužily jako opěrný bod pro budoucí projekty. Tyto projekty (nejen z dějepisu) se budou zařazovat do výuky jako povinný výstup z devátého ročníku. Některé prezentace byly tradiční, jiné pojaty jako například dokumentární snímek, nebo klikací videohra vyvinutá na softwaru Scratch.

Ale svůj cíl splnily. Akce byla zakončena projevem starosty města, ing. Jana Vituly. Prezentující si odnesli pamětní listy i vědomosti, které získali při tvorbě svých prezentací a následně je předali spolužákům.

Tímto chceme ještě jednou poděkovat prezentujícím:

9. D Sáře Galochové, Matyáši Marku Helleportovi i Andrey Nebenführové

9. B Nině Nechvátalové, Taťáně Rotterové, Elišce Kolegarové, Natálii Gumančíkové, Sáře Zitterbartové a Simoně Mirvaldové

9. A Nele Matějíčková, Ondřeji Kahounovi, Simoně Prokopové, Vojtěchu Kopřivovi, Ondřeji Pokornému, Sebastianu Bausovi, Anetě Cigošové, Dorotě Svobodové, Anně Bukovinové, Lukáši Hanzlíkovi, Lucii Studené, Ivetě Závodníkové a Prokopu Šenkyříkovi

Jiří Dosoudil, IX. B