Základní škola Židlochovice

Historický úspěch

Našim žákům se letos podařil velký úspěch v minikopané, kdy jsme suverénně vyhráli první kolo v Pohořelicích a následně i v Bílovicích nad Svitavou, kde jsme ve finále porazili 1:0 školu z Kuřimi. V dalším kole, které se konalo v Blansku jsme narazili na vítěze okresů z Jihomoravského kraje. Kvalita týmů odpovídala krajskému finále a my jako zástupce Brna-venkov jsme nebyli pozadu. Po velice dobře zvládnuté základní skupině jsme v semifinále narazili na Vyškov, který jsme dlouhou dobu trápili naší organizovanou hrou a vedli 1:0. Nicméně soupeř dokázal v posledních minutách hry překlopit skóre na svou stranu a zvítězit 2:1. Ve finále už neměl Vyškov problém a porazil Znojmo 5:0. My jsme v penaltovém rozstřelu o 3. místo porazili Boskovice, kdy náš brankář byl 100% a nedovolil soupeři proměnit žádnou z penalt. Naše tažení soutěží bylo tedy zakončeno historickým úspěchem, a to 3. místem v krajském finále.

Mgr. Václav Tesař