Základní škola Židlochovice

Jak jsme rozjařili školu

Na den 15. 4. v době třídních schůzek si žáci z kroužku Jedlá zahrada a žáci z Ekotýmu školy připravili pro rodiče voňavý velikonoční minijarmark. Prodávali zde vlastnoručně vyrobené produkty ze školních bylinek, osvěžující limonádu, bylinkovou pomazánku a sladké dobroty.

Již dříve zmíněný projekt KaPoDav pro tvořivost, podnikavost a spolupráci, umožnil žákům vyzkoušet si řízení svého miniprojektu, což zahrnuje návrh, cíle, tvorbu, propagaci, hospodaření s financemi.

Žáci byli plní očekávání, jak se jim první jarní minijarmark vydaří. Vše připravovali s velkou pílí a nadšením. V odpoledních hodinách navrhovali, tvořili a propočítávali. A úsilí se vyplatilo. Díky spolupráci s předměty Pěstitelství, Domácnost, Ekologie a Estetická a mediální tvorba byl vytvořen okouzlující koutek s voňavými stánky.

Po akci si žáci sečetli veškeré náklady, poté i příjmy, které předčily naše očekávání. V tuto chvíli přinášejí nápady, jakou radost si pro svoje školní prostřední za peníze pořídí.

Mgr. Veronika Koschová a Mgr. Lenka Hanáková