Základní škola Židlochovice

Jarní tvoření s rodiči ve ŠD

Dnes, 6. května, se ve školní družině uskutečnil letos už druhý workshop pro rodiče. Po minulém, zaměřeném na adventní a předvánoční čas, se tento točil kolem maminek a jejich blížícího se svátku. Děti pracovaly opět rozdělené podle barevných odděleních  ve třídách. Nálada byla od začátku velmi příjemná a uvolněná. Měli jsme radost z hojného počtu návštěv, kterých bylo tentokrát ještě více než minule. Děti v oranžovém oddělení pracovaly s látkou, kterou zdobily podle fantazie prstovými barvami. Vznikaly tak originální malby. V zeleném oddělení tvořily děti dekorativní obrazy ve tvaru srdce. Ty zdobily lepením semínek, luštěnin a koření. Závěsné mobily vyráběly děti v červené třídě. Pracovaly s přírodními materiály, jako je proutí, papír a keramika. Modří se tentokrát pustili do tvorby přáníček, do kterých pro maminku vtiskly pomocí dlaní svá originální srdce.Celé odpoledne se velmi vydařilo a užily si ho nejen děti, ale i rodiče, kteří se na naši práci přišli podívat.

                                                                        Vedoucí vychovatelka Jana Koupilová