Základní škola Židlochovice

Hastings v Anglii

Ve dnech 19. 9. – 25. 9. se 20 vybraných žáků (šest děvčat a čtrnáct chlapců) zúčastnilo jazykového výukového pobytu v Anglii, konkrétně ve městě Hastings na pobřeží jižní Anglie. V Hastings žije asi 90 500 obyvatel. Naši žáci si našli kamarády mezi žáky ZŠ Plzeň a ZŠ Podomí, s kterými strávili celý zájezd.

V neděli ráno navštívili všichni hrad Dover a odpoledne hrad Hastings a Smugglers Caves. Večer se žáci dostali do rodin, ve kterých strávili první noc. Od pondělí do středy žáci navštěvovali jazykovou školu. Byli zde řazeni do tříd podle bodů, které získali v testu. Každé odpoledne po škole jeli na výlet. V pondělí navštívili městečko Battle, muzeum Yesterday’s world a vesničku Rye. V úterý město Brighton, ve kterém byla návštěva Sea life centra. Ve středu byla návštěva útesů Seven Sisters. Ve čtvrtek konečně navštívili hlavní město Anglie – Londýn. Celý zájezd si žáci skvěle užili a doufají, že se brzy uskuteční další.

 

Aneta Zabloudilová, 8.B