Ježíškova vnoučata

V týdnu od 10. do 14. 12. jsme s dětmi ze školní družiny zareagovali na výzvu projektu Ježíškova vnoučata.

Tento projekt se od roku 2016 zaměřuje na osamělé seniory, kteří zůstali opuštění, Vánoční dárek nedostali klidně roky a svátky jsou tak pro ně spíše obdobím prázdnoty než radosti. Organizátoři projektu díky sbírkám, dobrovolníkům a jiným neziskovým organizacím mohou obdarovat babičky a dědečky drobnými dárky, pomohou jim splnit si nějaké drobné přání a vnesou tak člověku do života alespoň trošku radosti. Letos se rozhodli k dárkům přidat i přáníčka, a tak oslovili širokou veřejnost, aby jim jejich záměr pomohla uskutečnit.

S dětmi ze všech oddělení jsme během 3 dnů vytvořili cca 100 přáníček, které jsme následně poslali do Prahy, odkud poputují ke svým novým majitelům do pečovatelských zařízení, nemocnic a domovů. Doufáme, že ta troška času a píle, kterou jsme s dětmi obětovali, rozzáří nějaké babičce či dědečkovi úsměv na tváři, a nás tak bude o Vánocích hřát nejen radost z blízkosti našich bližních, ale i dobrý skutek, že díky nám má někdo o něco hezčí svátky.