Základní škola Židlochovice

Jíme zdravě a s chutí

Dne 16. 10. 2018 ve školní družině proběhla přednáška na téma „Jíme zdravě a s chutí“. Děti se dozvěděly o pravidlech zdravého stravování, které máme ve třech P., což znamená: pravidelně jíst, pestře jíst, přiměřeně jíst. Beseda děti zapojila aktivně do problematiky zdravého a bezpečného stravování. Děti se zorientovaly v původu a označení potravin, ve správné životosprávě a bezpečném zacházení s potravinami. Také se dozvěděly, že důležitá je snídaně a svačiny, obědy a večeře, pravidelně jíst 5 – 6x denně. Ale také, že musíme jíst hodně ovoce a zeleniny, mléčné výrobky, celozrnné potraviny, ryby a drůbež. Velikost porce má být přizpůsobena jejich růstu, hmotnosti a pohybové aktivitě. Učme naše děti zdravému způsobu života svým vlastním příkladem.