Základní škola Židlochovice

Jižní Morava čte

Jižní Morava čte dětem

 

Dne, 4. 10. 2018, školní družinu navštívila herečka Městského divadla Brno – Zdena Herfortová. Celá akce byla pod záštitou knihovny Židlochovice, která již třetím rokem vyhlašuje literární výtvarnou soutěž pro děti ve věku 4 – 15 let, tentokrát na téma „Moje obec – moje město – můj kraj za 100 let“. Paní Zdena Herfortová přišla dětem přečíst několik dětských povídek, které v jejím hereckém podání jsou nezapomenutelné. Hodinové čtení bylo zaměřeno na podporu čtenářské gramotnosti dětí. Celá kampaň „Jižní Morava čte“ je zaměřena na podporu hlasitého předčítání dětem, které rozvíjí myšlenkové, psychické a morální zdraví.                

Vychovatelky školní družiny a všechny děti děkují za krásné odpoledne, které přineslo spoustu radosti. Chtěly bychom touto cestou vyjádřit obrovský dík paní Zdeně Herfortové i knihovně Židlochovice, které nám připravily krásné čtvrteční odpoledne s četbou povídek.

 

                                                            Vedoucí vychovatelka školní družiny Bc. Jana Koupilová