JUMPING DRUMS

V pondělí 28.4.2014 k nám zavítala skvělá hudební skupina Jumping Drums. Tuto bubenickou kapelu založil v roce 2 000 profesionální bubeník, lektor a muzikoterapeut Ivo Batoušek. Spolu s ním vystupují perkusionisté Jindřich Jakoubek, Milan Dolák a Zuzana Nagyová. Z tržeb za koncerty, prodaná CD, paličky a placky odkládají hudebníci až 10% a z toho pak realizují projekty se sociálně či zdravotně znevýhodněnými dětmi a mládeží, např. relaxační bubnování.
Shlédli jsme originální interaktivní koncert, kdy děti byly do programu aktivně zapojeny a to jak v hledišti, tak i na pódiu. Lídr kapaly Ivo Batoušek nás humorně laděným vyprávěním seznámil s historií bicích nástrojů, jejich využitím v hudbě klasické i moderní. Z profesionálního pojetí výchovného koncertu byli děti i vyučující nadšení. Děti v publiku i při samotném vystoupení na pódiu nadšeně spolupracovaly a bylo jasné,  že je koncert velmi zaujal a odnesly si domů nevšední zážitky.