Základní škola Židlochovice

Koledníkům štěstí přeje

Již několikátý rok za sebou se můžeme přesvědčit,  že nad  Oblastní charitou Rajhrad neustále krouží  štěstí jako muška zlatá. :-) Je to nejen tím - jak vyplývá z celostátních výsledků a průběhu letošní Tříkrálové sbírky 2015, že v našem kraji žijí nejštědřejší lidé a obětaví koledníci, kteří soucítí s lidmi, jež se nachází v nouzi nebo jsou nějakým způsobem znevýhodněni, a neváhají podpořit sociální a zdravotní služby poskytované charitou. Ale také tím, že v tříkrálové soutěži určené pro koledníky se každý rok usměje štěstí  právě na koledníky z naší oblastní charity, a to nejen na jednoho! I letos považuji téměř za zázrak, že dvě hlavní ceny ze tří vyhráli dva „naši“ koledníci, kteří shodou okolností navštěvují stejnou základní školu v Židlochovicích. První výherce mobilu Samsung Galaxy Young -žák osmé třídy Martin-  koledoval v letošním roce již popáté, a to v obci Nosislav. Z výhry byl očividně mile překvapen, neboť to dopředu nevěděl. Přišli jsme za ním do školy a celou třídu jsme ten den osvobodili od písemky z fyziky, takže z toho měli také něco. :-) Druhou velmi šťastnou výherkyní téhož mobilu od společnosti T-Mobile se stala žákyně čtvrté třídy Anička. Ta se Tříkrálové sbírky zúčastnila letos poprvé se svojí maminkou, a jak mi prozradila koordinátorka sbírky v Židlochovicích paní učitelka Daniela Tichá, koledovat chodí také Aniččina babička. Jako koordinátorku TS v Oblastní charitě Rajhrad mne velmi těší, že můžeme děti za jejich ochotu a obětavost také odměnit a že tato sbírka oslovuje všechny věkové kategorie i celé rodiny. Děkujeme Vám!

                                                                                            Ing. Hana Bělehradová,

                                                                                            koordinátorka  Tříkrálové sbírky OCH Rajhrad