Základní škola Židlochovice

Pohár rozhlasu

Krajské finále atletické soutěže Pohár rozhlasu

se konalo 17. 5. 2022 v Břeclavi.

Do finále se probojovala nejlepší družstva základních a sportovních škol z jihomoravského kraje.  Naše škola poslala do finále hned 3 družstva ze 4 možných kategorií. Atletický klub Břeclav nachystal stadion velmi hezky, jenže ten den závodníkům nepřálo počasí, dost pršelo a na výkony všech účastníků to mělo vliv.

Nejlépe si vedlo družstvo mladších chlapců, kteří obsadili výborné 2. místo.  Zvítězila domácí Základní škola Břeclav.  Družstva mladších a starších dívek se shodně umístila na krásném 4. místě. Obě družstva dívek nebyla kvůli nemoci v plné síle, i tak ale vybojovala krásné umístění.

I v tomto kole se podařilo dosáhnout individuálních krásných umístění Jakub Vlček se umístil na 1. místě v běhu na 60 m a to samé umístění zopakoval i na dálce. Kluci také vybojovali 2. místo ve štafetě. V kategorii mladších žákyň excelovala Nikola Malá opět   v běhu 60 m, kde se umístila na 3 místě.  I holky se ukázaly ve štafetě v silné sestavě, kde skončily na 3. místě.

Letošní ročník byl nad očekávání velmi vydařený. Po období Covidu, kdy se děti moc nehýbaly, nás výsledky našich žáků velmi těší a všem nám to udělalo velkou radost.  Gratulace všem žákům za velmi úspěšnou reprezentaci.

                                                                                                                      Mgr. Slivečková