Základní škola Židlochovice

Sportovní akce – dívky

Květen ve znamení sportovních akcí

 

Co se týká sportovních událostí, byl květen velmi nabitý měsíc. Dívky z druhého stupně se nejprve zúčastnily atletických závodů při Poháru rozhlasu. Závody se konaly 17. 5. v Brně na VUT. Těchto závodů se tradičně účastníme každý rok. Tentokrát jsme vyslali jedno družstvo starších dívek. Podmínky byly až neregulérní, protože celý den byly přívalové deště a zima. I tak se dívky nevzdaly a vybojovaly krásné 6. místo z 12 družstev.

Další akcí, na kterou jsme s děvčaty jely, byl turnaj ve volejbale v Bílovicích nad Svitavou. Volejbalového turnaje jsme se účastnily poprvé a vůbec jsme nevěděly, do čeho jdeme. Hlavním úkolem bylo okouknout konkurenci a zjistit, jak turnaje ve volejbale probíhají. Tento cíl jsme splnily více než na 100%, jelikož děvčata obsadila stupně vítězů a dovezla krásné 3. místo.

Pořadatel si připravil pro účastníky krásné překvapení v podobě návštěvy vítězek české volejbalové ligy. Ženy se s dívkami vyfotily,  daly jim autogramy a předvedly vítězné medaile. Tímto moc děkujeme za krásný zážitek. 

 

Mgr. Slivečková