Základní škola Židlochovice

LVK 3-7.E, F

  1. lyžařský kurz Ostružná

 

Poslední lyžařský kurz, který nás tento rok čekal, proběhl v termínu 18. 2. - 23. 2. 2024. Navštívili jsme Ostružnou v Jeseníkách, stejné místo, na kterém se učily lyžovat předchozí kurzy. Hlavními aktéry tohoto kurzu byli žáci tříd 7. E a 7. F. Počasí nám bohužel nepřálo. Přestože celý týden pršelo, teploty stoupaly hodně nad nulu a zbylý sníh na sjezdovce dál tál, dva dny jsme lyžovali. Děti, které lyžovaly poprvé  v životě, tak měly možnost si lyžování alespoň vyzkoušet. Zbylé dny jsme vyplnili krásnými túrami. Někteří si u nich sáhli na své dno, ale nakonec výlety všichni zvládli. V deštivých dnech došlo i na cvičení, posilování a hraní spousty zábavných her, jak už týmových a společenských, tak i deskových. Nezapomněli jsme ani na vzdělávání, uskutečnily se přednášky o lyžování, bezpečnosti, chování na svahu a lyžařském vybavení. Poslední večer proběhly hry s diskotékou, což byla třešnička na dortu. Přestože jsme se bohužel nevyhnuli zraněním a nemocem, vše dobře dopadlo a děti si kurz užily. 

 

Mgr. Klára Slivečková