Základní škola Židlochovice

LVK Dolní Morava 2018

Lyžařský kurz na Dolní Moravě (Větrný vrch) se konal již 10. rokem (28.1. - 2.2.2018). Větrný vrch, klidné a oblíbené místo pro pobyt s dětmi. Tentokrát ovšem bez sněhu a ještě se Zimní olympiádou dětí a mládeže.

Každý den nás čekala celkem 4x cesta dlouhá asi 1,2 km na sjezdovky U Slona, protože SKIBUS není ochoten jezdit pro lidi, děti, kteří jsou ubytování jinde. Jezdí POUZE mezi sjezdovkami, které jsou propojené průjezdy přes sáňkařskou dráhu přes les a vytíženost autobusu z našeho vidění byla 3-5 osob. 

Děti ovšem týden zvládly s neskutečnou bravůrou a je třeba smeknout, protože volna a odpočinku díky těmto procházkám nebyl dostatek.

Šest nováčků bylo na horách a všichni se lyžovat naučili. Naučené dovednosti pak všichni lyžaři ověřili  ve slalomu za hustéto sněžení ve čtvrtek. Mimo lyžování jsme se bavili při společných večerech, karnevalu, na diskotéce a při přednáškách.

Poslední den si někteří vyzkoušeli také ski-crossovou trať, na které probíhaly soutěže ZODM v úterý a ve středu.

Horský vzduch všem prospěl, neboť po celý týden všichny děti lyžovaly a nikdo neonemocněl (u nás vrcholila chřipková epidemie) tz. načasovné to bylo dobře, akorát s počáteční výraznou oblevou.

Vedoucí kurzu Mgr. Lukáš Přichystal, instruktoři Mgr. Lubor Maněk a Mgr, Eva Kadlcová a o zdraví dětí se starala paní Hana Slanařová.