Základní škola Židlochovice

LVK Dolní Morava 2019

Pohádkově zasněžená Dolní Morava (Větrný vrch)

dopřála 38. žákům (7.AB + dívky 7.C) výborné sněhové podmínky pro lyžařský kurz na penzionu Moravanka.

Co lepšího si přát než čerstvý prašan, krásně upravené sjezdovky a neudělat krok v lyžařských botách, protože z lyžárny do lyžárny se tento rok dalo přejíždět rovnou na lyžích!

V průběhu týdne se vystřídalo snad všechno zimní počasí. O volném půldni jsme konečně poprvé podnikli s polovinou kurzu výlet na Stezku v oblacích. Za azurového a mrazivého počasí byl nádherný výhled. Nebojácní se vydali i na síť, která je na vrcholu stezky 55 m nad zemí. Zbytek kurzu si užil rychlost na bobové dráze. Cestou zpět proběhla menší válka a dovádění v třpytivém prachovém sněhu.

Další nadstavbou bylo večerní lyžování. Po večerech jsme měli společné programy, přednášku bývalého člena horské služby, karneval  a poslední večer disko, kde jsme si všichni zatančili a zavzpomínali na krásně strávený týden.

Zima nám přála na jedničku a děti si pobyt na horách, stejně jako my instruktoři, užily. 

Mgr. Lukáš Přichystal (vedoucí kurzu), Mgr. David Kopeček, Mgr. Eliška Čechová a zdravotnice Ing. Lucie Šperková.