Základní škola Židlochovice

LVK Ostružná 2018

Na naší škole je už zaběhlým zvykem, že jezdíme na dva turnusy lyžáků. Ten první proběhl v termínu od 21.1. do 26.1.2018 v Ostružné. Zúčastnilo se ho 43 žáků sedmých tříd, konkrétně 7.C, 7.D a 7.E.

Počasí k nám bylo velmi přívětivé a i přes ne příliš chladnou zimu jsme se mohli radovat z dostatku sněhu na sjezdovce i mimo ni. Ubytování a stravování je vždy největším problémem a letos jsme snad po dlouhé době objevili areál, do kterého se budeme rádi vracet. Byl to hotel Skiland s perfektním servisem, ochotným personálem a výbornou kuchyní.

Program lyžařského výcviku je vždy velmi nabitý a kromě lyžování tedy probíhá i doprovodný program - beseda o CHKO Jeseníky, přednášky o bezpečnosti na horách, výzbroji, výstroji nebo třeba o disciplínách sjezdového lyžování. Večery pak vyplní různé hry. Ve volném půldni nás čekala prohlídka tamní stálé expozice hudebních nástrojů z různých koutů světa (550 exponátů), pak vlakem na Ramzovou, kde si mnozí užili snowtubbing a vycházka z Ramzové do Petříkova krásně zasněženou krajinou. Celý výcvik pak vrcholí závody ve slalomu a "maškarním večírkem".

Věříme, že si přítomní žáci lyžák užili a že se lyžování zařadí mezi sporty, které budou v budoucnu s chutí provozovat - ať už s rodiči na společných dovolených nebo s partou kamarádů o prázdninách.

Děkuji zdravotnici Lence Haškové a instruktorům Mgr. Haně Hudečkové a Mgr. Luboru Maňkovi za spolupráci a těším se na další povedený lyžařský kurz.

Mgr. David Kopeček - vedoucí LVK Ostružná 2018