Základní škola Židlochovice

Lyžařský kurz 2 – Ostružná

Lyžařský kurz 7.CD (21. - 26.12024) na SKILANDU v Ostružné se vydařil i přes začínající "konec zimy". Přivítalo nás zimní počasí, které se postupně měnilo. Přišel déšť, obleva a na závěr mrazík se slunným dnem, takže nakonec docela dobré lyžařské podmínky.

V průběhu týdne jsme každý den docházeli do JONAS PARK, kde jsme lyžovali a měli uschované lyže. Po večerech probíhaly přednášky na různá témata: lyžařské desatero a bezpečnost na sjezdovce, pobyt na horách a pohyb v nich, ukázka skialpinismu, chůze na sněžnících, běžeckého lyžování a zimní turistiky.

Ve volném středečním odpoledni, kdy přišel déšť, jsme zorganizovali turnaj ve stolním tenise, hráli deskové hry a dokonce se někteří vydali procházkou na Ramzovou.

Celý týden proběhl v pohodové náladě a domů jsme se vrátili v plné sestavě všichni zdraví.

Mgr. Lukáš Přichystal, Mgr. David Kopeček, Mgr. Lubor Maněk,

zdravotnice Hana Slanařová