Základní škola Židlochovice

Lyžařský kurz

Lyžařský výcvikový kurz Karlov 15.1. – 20.1 2017

Pro první lyžařský kurz nám zima připravila skvělé podmínky. V neděli 15. ledna přivítal Karlov v Jeseníkách 36 žáků ze 7. A, 7. B a 7. C.

Společně s instruktory si užili týden plný sněhu a lyžování. Přestože se teploty pohybovaly každý den pod bodem mrazu, čas na sjezdovce nám zpříjemňovala modrá obloha a sluníčko. Po celodenním lyžování s přestávkou na oběd a krátký odpočinek byly pro děti připraveny přednášky. Z lyžařského kurzu tak odjížděli žáci obohaceni nejen o lyžařské dovednosti, ale i vědomosti, jak se na horách chovat v případě nebezpečí nebo jak poskytnout první pomoc. Na přípravě večerního programu jsme se podíleli všichni společně. Čekaly nás soutěže, kino i večerní lyžování.

Volné odpoledne jsme strávili vycházkou zakončenou jízdou na snowtubingu, kterou si většina dětí oslavila sladkou tečku v podobě horké čokolády se šlehačkou.

V závěru výcviku lyžaři změřili svoje síly ve slalomu, kde po družstvech zvítězily Barbora Maděránková, Klára Sedláčková a Desislava Hristova. U jejich úspěchů jsme se radovali na společném karnevalu.

Poslední den lyžování jsme strávili ve středisku s delšími sjezdovkami a lanovkou, kde mohli všichni naposledy před odjezdem domů prověřit svoje lyžařské umění