Základní škola Židlochovice

Lyžařský kurz 2015

Nekompletní sestava lyžařského kurzu na Dolní Moravě.

Penzion Moravanka na Větrném vrchu v Dolní Moravě nám od 25.1. do 30.1.2015 přichystal nádherných šest zimních dnů pro lyžařský kurz 7. ročníků. V průběhu týdne připadávalo skoro každý den pár centimetrů sněhu, vítr k nám byl vlídný, stejně tak i teploty. Ideální povětrnostní podmínky.

Z nelyžařů se stali lyžaři, lyžaři se zdokonalovali a na závěr si všichni ověřili zvládnuté techniky při dvoukolovém slalomu.

Vítězové slalomu v jednotlivých kategoriích:

Lyžaři: Victorie Markham, Patrik Jílek

Nelyžaři JIŽ lyžaři: Olexandra Prytuliak, Dominik Suchámek

Denní program byl velmi nabitý, denně se lyžovalo kolem 4,5 hodiny a večer jsme se bavili společnými programy, které si chystaly  jednotlivé pokoje. Ihned v pondělí nás navštívil člen horské služby pan Gracias, aby nás upozornil na rizika hor a jejich předcházení, abychom se vždy z hor vraceli v pořádku a s pěknými zážitky. Poslední večer proběhlo vyhodnocení soutěží jako např. stavění sněhuláka, pořádek na pokojích, předvedení karnelového převleku a večerní zábavu si na starosti vzalo vedení kurzu.

Ve volním dnu jsme navštívili bobovou dráhu a cestou tam i zpět si užili pořádnou zimní koulovačku, kdy především učitelé měli co dělat, aby se ubránili létajícícm sněhovým koulím a prachovému sněhu.

Bohužel se nám nevyhýbaly nemoci. Čtyři žákyně předčasně kurz opustily z důvodu nemoci. Velký dík patří zdravotníkovi Bc. Jiřími Gebauerovi, které zvládal s přehledem ošetřovat naše malé pacienty.

O hladký průběh kurzu se starali:

Mgr. Lukáš Přichystal - vedoucí kurzu a instruktor, Mgr. David Kopeček - instruktor, Mgr. Eva Kadlcová - instruktorka a zdravotník Bc. Jiří Gebauer.

Foto můžete shlédnout na následujícím odkazu:

http://6cprichystalzidlo.rajce.idnes.cz/LVK_Dolni_Morava_2015_-_ZS_Zidlochovice_25.-30.1.2015/