Základní škola Židlochovice

Lyžařský kurz

Letošní krásná zima nás přivítala již devátým rokem na Dolní Moravě, konkrétně na Větrném vrchu v penzionu Moravanka. Sedmáci 7.BC a kluci ze 7.A si užili krásný zimní týden na lyžařském kurzu pod Králickým Sněžníkem. Vlídná zima nám umožnila nazout lyže u chaty a vyrazit rovnou ke sjezdovkách. V průběhu týdne se nám vystřídalo mnoho podob zimního počasí, azurové nebe s třpytícím se prašanem a velkým mrazem, husté celodenní sněžení a na závěr mírná obleva.

Úvodní seznámení se sněhem proběhlo v okolí naší chaty, zaplavali jsme si v cca 50 cm prašanu, bořili se při chůzi a někteří poznali první sklouznutí se na lyžích. Dále jsme 2x denně lyžovali a po večerech se bavili při společných programech, přednáškách, a také uvolnili nohy a boky při tradiční diskotéce v penzionu Valevil. A že to všichni dokážeme pořádně roztočit! Odměnou po vyčerpávajících dvou a půl dnech lyžování byla bobová dráha, něco dobrého na zahřátí a v neposlední řadě konečně také procházka a dovádění v hlubokém sněhu. Někdo skákal salta, někdo šipky a nebo se jen tak rochnil v hlubokém sněhu. Zkouška dovedností na lyžích proběhla předposlední den, při dvoukolovém slalomu. Vítězové Klára Koníčková a Jakub Stodůlka mezi lyžaři, Karolína Novotná a Matěj Štýbl mezi "nelyžaři JIŽ lyžaři".

Přiští rok naviděnou Dolní Moravo!

Mgr. Lukáš Přichystal, Mgr. Eva Kadlcová, Mgr. Lubor Maněk a Hana Slanařová