Základní škola Židlochovice

Lyžařský kurz č.1

Zima přišla na hory včas a během pobytu

1. lyžařského kurzu na Dolní Moravě (hotel Morava) od 10. do 15.1.2016

nám ukázala všechny  své  krásy (déšť, vítr, sníh, mráz a také sluníčko).

Devatenáct žákyň a jedenáct žáků sedmých tříd si užilo týden nabitý lyžováním a plný zábavy. Po celodenním lyžování s přestávkou na oběd a  odpolední odpočinek se žáci po večerech bavili společným programem. Hory jsou krásné, ale také nebezpečné, proto jsme hned v pondělí pozvali na přednášku bývalého člena horské služby pana Graciase, aby nás upozornil na rizika hor nejen na sjezdovkách, abychom se vždy vraceli ve zdraví a spokojeni. Pověděli jsme si o lyžařské výzbroji a výstroji, shlédli slavný sjezd Hahnenkam v rakouském Kitzbühelu a získali přehled o jednotlivých disciplínách sjezdového lyžování.

Ve volném dni  vydatně sněžilo, teplota se pohybovala kolem nuly, a tak přišel čas na pořádnou koulovačku a stavení sněhuláků. Večer proběhlo DISCO v penzionu Valevil.

Předposlední den si všichni vyzkoušeli jízdu v brankách při dvoukolovém slalomovém závodě.

Natálie Furchová a Denis Ursacher zvítězili mezi lyžaři. Adéla Viktorinová a Aram Hulc v kategorii nelyžaři JIŽ lyžaři.

Poslední den si většina dětí užila na bobové dráze, ale někteří  si vyzkoušeli  ski-crossovou trať s klopenkami a skoky.

O zdraví dětí se starala zdravotnice Hana Slanařová  a o výuku  lyžování Mgr. Lukáš Přichystal (vedoucí kurzu) a Mgr. Eva Kadlcová.