Základní škola Židlochovice

Lyžařský kurz č.2

Krásné zimní počasí v den odjezdu na 2. lyžařský kurz (24. - 29.1.2016)  dávalo předzvěst výborných sněhových podmínek pro třídy 7. CD, které čekal pobyt na penzionu Moravanka na Dolní Moravě. Bohužel se tak ale nestalo, tentokrát se meteorologové nemýlily a po celý týden převládalo deštivé a teplé počasí, a tak sníh ubýval doslova  před očima. Lyžařský výcvik to však neovlivnilo, technický sníh se jen tak nedá před rozmary zimy.

Třicet žáků a žákyň si užívalo týden na horách na maximum a společně vytvořili výbornou partu, která učitelům připravila jeden z nejhezčích kurzů. Večerní programy byly plně využity nápaditými hrami a na svahu se všichni snažili s velkým zaujetím.

Volný půlden jsme navštívili tradičně bobovou dráhu U Slona a večer dvě hodiny tancovali na diskotéce ve Whisky baru penzionu Valevil.

Sněhové podmínky ovlivnily závod ve slalomu, a tak se jelo pouze jedno kolo, které bylo ovšem delší a prověřilo naučené dovednosti všech už opravdových lyžařů.

VÍTĚZOVÉ slalomu kategorie LYŽAŘI (Klára Blahová a Pavel Vaculík) a  NELYŽAŘI JIŽ LYŽAŘI (Aneta Kolegarová a Jakub Mazal).

Poslední večer vyvrcholil rejem karnevalových masek a večerním programem.

Děkujeme za příjemně strávený týden na horách DĚTI.

 

Mgr. Lukáš Přichystal - vedoucí kurzu a instruktor, Mgr. David Kopeček - instruktor a Jana Pleskačová, DiS. - zdravotnice.