Základní škola Židlochovice

Lyžařský kurz Dolní Morava

Počasí poslední týden v lednu opět nezklamalo a 38 dětí ze 7. A a 7. B si užilo na Dolní Moravě lyžařský kurz ve velmi dobrých zimních podmínkách. V průběhu týdne nás provázely teploty těsně pod a nad nulou, ale hlavně dva dny sněžilo!

Aklimatizační výstup k chatě Moravanka jsme zvládli rychlostí blesku, a tak jsme po krátkém občerstvení ihned nazuli lyže, zkontrolovali výzbroj a výstroj a dělali první krůčky kolem chaty na sněhu. Během týdne jsme dvakrát denně lyžovali a večer se trochu přiučili na přednáškách o bezpečném chování na horách či sjezdovkách, podívali se na olympijské zlato Ester Ledecké a jednotlivé disciplíny sjezdového lyžování. Zima nám také dovolila užít si krásné večerní lyžování. Vyvrcholením podařeného týdne byly jednokolové závody ve slalomu a večerní disco - párty spojená s karnevalem.

Za týden jsme si užili hodně legrace a výborné nálady! Děkujeme Vám za příjemný týden.

Mgr. Lukáš Přichystal (vedoucí kurzu)

Mgr. Lubor Maněk, Mgr. Eva Kadlcová, Mgr. Kateřina Houfková a zdravotnice Pavlína Jabůrková.