McDonald´s Cup

Dne 3. 5. jsme s 13 vybranými žáky čtvrtých a pátých ročníků vyrazili na McDonald´s Cup do Žabčic, kde se i přes velmi nepříznivé počasí celý turnaj odehrál na místním fotbalovém hřišti. Turnaje se zúčastnilo 6 školních družstev: Žabčice, Rajhrad, Modřice, Hrušovany, Židlochovice a Pohořelice. Po prezenci byly týmy rozlosovány do dvou skupin a šlo se hrát. Déšť i vítr sílil, ale i tak se naši chlapci velmi snažili. První zápas s Pohořelicemi jsme však prohráli 8:0. Chuť si spravili na ZŠ Modřice, kdy do jejich brány poslali 6 gólů a vyhráli tak 6:4. Poslední zápas byl dlouhou dobu vyrovnaný a v tomto duchu se nesly i nařízené penalty. Až po mnoha pokusech naši utrhli výhru nad Žabčicemi a vyhráli tak krásné 3. místo. Nutno dodat, že chlapci se opravdu snažili vzdorovat počasí a na kluzkém trávníku se o míč prali jako lvi. Patří jim velký obdiv a díky za vzornou reprezentaci naší školy.

Zpracovala: Lenka Ježková