Základní škola Židlochovice

Městská policie v družině

V pátek 31. 3. 2017 jsme ve školní družině přivítali strážníka Konckého Josefa a Beníčka Miroslava z městské policie. Strážníci děti poučili o bezpečnosti při jízdě na kole, zopakovali dětem, co vše musí mít povinná výbava kola. Děti se dozvěděly, od kolika let mohou na kole jezdit po silnici bez doprovodu plnoleté osoby, po které straně se na kole jezdí, do kolika let mohou jezdit na kole po chodníku. Zopakovali si s dětmi důležité dopravní značky, na kterou barvu na semaforu se může přecházet a kdy musí stát a počkat. Také krátce pohovořili o šikaně a o tom kdy a jak volat městskou policii o pomoc. S dětmi si zopakovali i důležitá telefonní čísla, která je třeba znát. Ukázali dětem teleskopický obušek, pouta, svítilnu, kterou používají pro řízení provozu za špatné viditelnosti. Děti si vše mohly vyzkoušet a osahat, také se nechaly i spoutat. Nakonec strážnici přistavili služební auto a děti si mohly posedět za volantem služebního vozu. Bylo to poučné odpoledne, ze kterého si děti odnesly plno důležitých informací, které je třeba neustále pro bezpečnost dětí opakovat.

Jana Koupilová, vedoucí vychovatelka