Základní škola Židlochovice

Mikuláš s anděly a čerty

Rok je dlouhá doba na to, aby se i v naší škole neudála nějaká čertovina. Pro připomenutí nezbedům a pochválení a odměna pro hodné děti nás opět navštívil Mikuláš. V jeho doprovodu pak také andělé a čerti. Pytle, řetězy, rohy, kopyta a vidle nebo křídla, svatozáře, košíky se sladkou odměnou - to jsou jejich pomůcky.

Naši návštěvníci navštívili přípravnou třídu, 3 první třídy, 3 druhé třídy, 3 třetí třídy, 2 čtvrté třídy a 2 páté třídy. Celkem 14 tříd na prvním stupni.

Mikuláš k nám přišel se svou berlou a naditou knihou hříchů a pochval. Na pomoc měl 4 anděly a velkou skupinu čertů. Bylo jich tentokrát 8. Měli kupodivu hodně práce.

Obešli naše budovy od přízemí po půdu. Prošli se i městem a navštívili naše třídy i v Komunitním centru. Našli všechny, které bylo potřeba alespoň jednou v roce postrašit peklem. Padla ale také spousta chvály a bylo rozdáno spoustu odměn. Nikdo nepropadl peklu, ačkoliv čertovské pytle se občas nakrátko naplnily. Bylo to zase jen na zkoušku.

Výzdoba tříd byla nádherná, stromečky se zelenaly, byly nazdobené. Mělo to správnou vánoční atmosféru. Děti recitovaly básničky, zpívaly písničky, hrálo se na kytaru i piano.

Všude se tvořily mikulášské úkoly, pracovní listy, lepilo se, stříhalo. Děti se chtěly předvést.

Tak to snad bude zase na rok stačit. Horká linka do pekla je ale stále v pohotovosti. Čekají nás vánoční svátky, velmi brzy. Hodně pohody a klidu v rodinném kruhu Vám přejeme.

Mgr. Prášilík Adam a kolektiv ŠPP