Základní škola Židlochovice

Mikulášská nadílka

Rok s rokem se sešel. A už bylo na čase našim malým žákům připomenout, že za dobré i zlé skutky náleží odměna či trest. Pekelná brána se na krátký čas otevřela. Mnozí se museli na poslední chvíli činit a ohánět, aby neskončili v čertově pytli. Pro ty hodné, ale i napravené čekala od anděla sladká odměna. Mikuláš jim připomněl, jak se držet té správné cesty, jak ve škole, tak i doma.

Naše pětice v čele s Mikulášem prošla postupně první, druhé a třetí třídy v naší škole na Tyršově ulici. S těmi nejmenšími ještě nebylo tolik práce. Anděl s Mikulášem našli přívětivé slovo a zastali se těch, kteří slíbili, že se polepší. Opět se zpívalo a říkaly se básničky.

Druhou zastávkou byla škola na ulici Komenského. V přípravné třídě se moc nestrašilo. Ale hlavně ve čtvrtých a pátých třídách byli čerti v jednom kole. Díky Mikulášovi ale dostal každý ještě jednu šanci, slibem a básničkou nebo písničkou. Sladká odměna se k dětem nakonec dostala.

Na rok máme vystaráno. Ve škole i doma zavládne klid, děti se budou pilně učit a kázeň bude na výbornou. Byli jsme přece stejní, že?

Mgr. Prášilík Adam