Základní škola Židlochovice

Mikulášská nadílka

Po roční přestávce se vrátili andělé, čerti a Mikuláš na naši školu. Loni nám v tom složitá covidová situace zabránila. Letos jsme si to vynahradili. Bylo nutné našim žákům připomenout, že nebe i peklo jsou tady s námi nadále. Čerti tady byli pro ty, co mají s kázní a s plněním školních povinnosti sem tam potíže. Pro ty hodné, ale i napravené, čekala od andělů sladká odměna. Mikuláš dětem připomněl, jak se držet té správné cesty.

Mikuláš si s sebou přivedl 3 čerty a 4 anděly. Navštívili nejmenší drobotinu v přípravce, prošli prvními a druhými třídami na Tyršově ulici. Tady se hlavně zpívalo a málo strašilo.

Jejich další kroky mířily na Komenského ulici za staršími ročníky. Třetí, čtvrté a páté třídy byly v napjatém očekávání. Bez čertovské domluvy se to leckde neobešlo. Zpívalo se, násobilka se zkoušela, slovní druhy opakovaly. Nikdo peklu nepropadl jistojistě.

Díky Mikulášovi a andělským přímluvám dostali někteří ještě jednu šanci. Sladkou odměnu si však všechny děti zasloužily.

Na rok máme vystaráno. Znavení návštěvníci načerpají opět síly a za rok se na ně můžeme opět těšit. Ve škole i doma teď zavládne klid a mír. Ať to dlouho vydrží.

 

Mgr. Adam Prášilík