Mikulášská nadílka

Rok je dlouhá doba. Ale peklo ani nebe nezapomíná.  A ten, kdo je nepoučitelný a se zlobením a neřádstvem nepřestal ani letos, se zlou se potázal a čerti se na něj snesli. I letos naší školu navštívil Mikuláš v doprovodu čertů a andělů.

První práci odvedli tito návštěvníci na prvním stupni naší školy na Tyršově ulici – od přípravné třídy až po třetí třídy. A opět se zpívalo a říkaly se básničky. Pak následovaly čtvrté a páté třídy ve škole na Komenského ulici. I tam se zpívalo a muselo se recitovat. Nikdo tak nepropadl peklu.

Závěrem přešli čerti, andělé a Mikuláš na II. stupeň provést kontrolu v šestých třídách. S přimhouřením oka i tam bylo nakonec vše v pořádku.

Stačilo trochu domluvit, postrašit a naši žáci budou celý rok zase pilně pracovat, učit se a poslouchat své rodiče. A kdyby přeci ne, peklo je tady pořád a připravené. Jen aby nakonec nebylo malé…

Mgr. Prášilík Adam