Základní škola Židlochovice

Mise plus+ s E.onem

Ve čtvrtek 31.10. a v pátek 1.11. se žáci 4. A 5. ročníku zúčastnili výukového programu společnosti E.ON. Cílem celého programu bylo přiblížit dětem svět energie. Naši žáci se stali tajnými  Energetickými agenty mise Plus+. Tajné agentky Mrs. E a agent Mr. ON přijali do výcvikového centra – červeného Energy Trucku – nové agenty, kteří bojují s Energožrouty. Agenti plnili náročné úkoly. Zapojili se do osvobozovací mise, sestavovali elektrický obvod, s pomocí vodivých materiálů zapojovali centrální rozvody energie. Jako tajní agenti a týmoví hráči vymysleli vlastní pokřik a provedli důkladné maskování. Celá mise byla završena testem. Děti – naši tajní agenti – si z programu odnesly spoustu důležitých informací o tom, jak můžeme šetřit energií, tedy zlikvidovat nebezpečné Energožrouty. Zároveň se dozvěděly, jakými alternativními způsoby můžeme energii získávat. Jako bonus dostal navíc každý agent hodnotný dárek. Tajná mise se dětem líbila a odnesly si z ní spoustu užitečných informací. S hrdostí můžeme konstatovat, že židlochovičtí školáci byli nejen za svoje znalosti chváleni organizátory celého programu. V pátek 1.11.2013 se podobného programu zúčastnily také první třídy. Děti si odnesly nové znalosti o elektřině – jak nám v životě pomáhá, jak s ní nakládat a šetřit. Také si zopakovaly zásady první pomoci při úrazu elektrickým proudem. Za odměnu dostaly malé drobnosti.