Základní škola Židlochovice

Mistrovství ČR ve víceboji

Mistrovství České republiky ve vícebojích (24.-26. 7. 2020)

Lucie Daněčková (mladší žákyně), členka ŠAK Židlochovice, zapsaný spolek, se zúčastnila Mistrovství České republiky ve vícebojích v Praze Edenu.

Lucie je žákyně 7. třídy naší školy a oddíl navštěvuje již od 1. třídy. Pravidelným tréninkem a zaujetím stále posouvá svoji výkonnost. Také "koronavirový" trénink nám pomohl. Lucie, rodiče a trenér šli společně do této sezóny s tím, že se pokusí o účast v této všestranné disciplíně. Abychom cíl splnili, museli jsme samozřejmě výrazně vylepšit jednotlivé osobní rekordy. Také celkový součet 5-ti disciplín (60 metrů, 800 metrů, 60 metrů překážky, skok daleký, hod kriketovým míčkem) se musel vejít do 24. místa v průběžných celorepublikových tabulkách.

Od 3. 6. jsme absolvovali víceboje v Hradci Králové, Třinci (Mistrovství Moravy a Slezska – 5. místo), Nové Včelnici a pak jsme jen čekali, zda nás nikdo v průběžném pořadí nepřeskočí.
Lucie postoupila z 21. místa a na MČR se jí podařilo v den D porazit tři lepší soupeřky, vylepšit si osobní rekord víceboje a umístit se tak na výborném 18. místě.

Zeptal jsem se Lucie, jaké má cíle po zbytek sezóny a do dalších sezón, kterého výkonu si cenní nejvíce a jak si premiéru na MČR užila. Byla také jedinou účastnicí z Jihomoravského kraje.

Lucie:

Na Mistrovství České republiky se mi líbilo. Byla tam dobrá atmosféra a povzbudilo mě být mezi těmi nejlepšími. Byla to výborná nová zkušenost. Z dosažených výkonů si nejvíce cením 60 m překážek. Když jsem s touto disciplínou začínala, měla jsem problém to vůbec přeskočit, ale teď dosahuji výborných časů. V této sezóně bych chtěla dosáhnout nového osobního rekordu a dobrého umístění v běhu na 800 m na Evropských atletických hrách mládeže. V příští sezóně bych se dále chtěla zaměřovat na víceboje a 800 m. Bude to nová výzva, protože tam budou nové disciplíny, které budou pro mě náročné“.

Mgr. Lukáš Přichystal

trenér ŠAK Židlochovice, zapsaný spolek