Multimediální den

Multimediální den 25. listopadu na Fakultě sociálních studií v Brně byla velká příležitost, kterou jsme si nenechali ujít. Moje kolegyně Mgr. Lucie Kučerová dostala ten skvělý nápad, a tak jsme na tuto každoroční akci vyrazili. Vzali jsme žáky z volitelného předmětu „Mediální tvorba“ v 9. ročníku a jeli do Brna. Z mediálního prostředí tam bylo množství stánků, praktických ukázek a úkolů. Na FSS nechybí ani rozhlasové a televizní studio. To vše stálo za bližší prozkoumání.

Největší ohlas u našich žáků mělo rozhlasové a televizní studio. Nejprve jsme vstoupili do éteru studentského rádia R a prohodili s moderátorem pár slov. V televizním studiu MUNI TV jsme si zase prakticky vyzkoušeli stát před zeleným plátnem a takzvaně „do zdi“ vysílat relaci o počasí, práci reportéra v Bradavicích a představit film Avatar 2 mířící do českých kin. Bylo to úžasné. Tato videa nám zůstala na památku.

V atriu fakulty probíhala soutěž o nejlepší školní noviny-časopis. Viděli jsme spoustu zdařilých výtvorů z mnoha škol. Své stánky s různými aktivitami tam měly významné mediální organizace: Česká televize, Česká tisková kancelář, Mladá Fronta Dnes a Deník. Žáci mohli plnit rozličné úkoly. Jen pro zajímavost např. prezidentský kvíz nebo editorskou výzvu (bylo potřeba najít gramatické a faktografické chyby v novinovém článku). U stánku MF Dnes jste se mohli nechat vyfotit. Pak jsme se dostali na fiktivní titulní stranu jako prezident či prezidentka.

Plni zážitků a nových zkušeností jsme se mohli vrátit do Židlochovic a snít o kariéře v televizi, rozhlase či novinové redakci.

Mgr. Prášilík Adam