Muzikál Flashdance

V úterý 12. listopadu ve večerních hodinách se výběr žáků 6. – 9. ročníku zúčastnil představení muzikálu Flashdance v Městském divadle v Brně. Odjezd byl naplánován na 17 hodin ze Židlochovic. Zde se na autobusovém nádraží sešlo 30 slušivě a společensky oblečených žáků, kteří byli na nadcházející představení zvědaví a natěšení. Po příjezdu do divadla jsme všichni odložili kabáty v šatně a zaujali svá místa v sále. Muzikál byl rozdělen krátkou přestávkou na dvě části. Během pauzy se žáci stačili občerstvit, aby byli svěží na druhou polovinu představení. Muzikál svým pojetím a precizně vypracovanou scénou zaujal snad každého diváka.  Střídaly se pasáže sólové, sborové a zazněly i krásné duety. Jelikož je muzikál Flashdance díky svému příběhu velmi úzce spojen s tancem, zhlédli jsme i mnoho působivých tanečních čísel. Jelikož Městské divadlo disponuje kvalitním ozvučením, byla veškerá vystoupení zpěváků o to efektnější. Po skončení představení jsme ještě vystáli frontu na kabáty a pak už se nechali přistaveným autobusem odvézt do svých domovů. Podle ohlasů a reakcí žáků věřím, že z divadla odjížděli nadšení a že pro ně byl muzikál nevšedním kulturním zážitkem.

Mgr. Michaela Tomanová