Základní škola Židlochovice

Naše cesta na Mistrovství

Naše cesta na Mistrovství České republiky v přespolním běhu

V říjnu zaznamenala ZŠ Židlochovice historický úspěch, když díky družstvu starších žákyň měla zastoupení na Mistrovství České republiky v přespolním běhu. Vybojované čtvrté místo je ve tvrdé konkurenci skvělým výsledkem. Děvčata, Natálie Furchová, Aneta Kolegarová, Anna Kolegarová a Kamila Cechmeistrová, si užívají sportovní radost a už naznačila, že příští rok chtějí na „bednu“! Poděkování patří i panu učiteli Mgr. Lukáši Přichystalovi, který děvčata připravoval, motivoval, podporoval a skvěle fandil!

A jak cestu k největšímu úspěchu sportovní kariéry viděly holky?

„Bylo to nad všechna naše očekávání, že jsme se zapsaly do historie naší školy jako první družstvo, které se probojovalo až na samotné mistrovství České republiky. Naší první překážkou bylo okresní kolo v Želešicích, kde většina z nás doběhla na předních příčkách (Natálie Furchová – 1. místo, Aneta Kolegarová – 3. místo a Anna Kolegarová – 4. místo), ale nikde v dohlednu jsme neviděly naši čtvrtou běžkyni Kamilu Cechmeistrovou. V momentu, kdy dobíhali poslední závodníci, se v nás začala probouzet panika, jestli se Kamči náhodou něco nestalo. Po 15-ti minutách netrpělivého vyhlížení a následného hledání jsme ji s pomocí našeho pana učitele Mgr. Lukáše Přichystal našli ve vinohradě, jak sedí a drží se za kotník. Věděli jsme však, že musí dojít do cíle, jinak by bylo naše družstvo diskvalifikováno, tak jsme ji začali povzbuzovat. Díky této nehodě jsme ani neočekávaly, že bychom se nějak dobře umístily, avšak při vyhlašování výsledků pro naše družstvo nastal šok: „ZŠ Židlochovice vyhrávají první místo a mají zajištěný postup do krajského kola“.

A jaká byla naše druhá překážka při postupu na mistrovství? Tou bylo krajské kolo v Hodoníně (1. místo – Natálie Furchová, 2. místo – Aneta Kolegarová, 4. místo – Anna Kolegarová a 6. místo – Kamila Cechmeisterová), na kterém jsme si téměř bez potíží zajistily postup na samotné Mistrovství ČR konané 20. 10. Za to vlastní cesta do Hradce Králové byla  samá překážka a trvala autem 3,5 hodiny. Všude opravovali silnice a navigace nás táhla přes uzavřené komunikace (vždyť to znáte). Náš pan učitel nás ale nakonec dovezl na správné místo i bez ní. Když jsme přijeli na místo, tak byl nejvyšší čas se začít převlékat do sportovního, najíst se a rozcvičit se. Poté bylo zahájení doprovázené hymnou AŠSK, kde si každý tým musel nastoupit za paní, která měla v ruce ceduli s názvem jeho kraje. Připadaly jsme si jako na olympiádě! Celkem tu tedy stálo 14 družstev. Samotná trasa závodu vedla podél rybníka.

I přes velkou konkurenci dívek, které se věnovaly nějakému sportu profesionálně, jsme se umístily na celkovém ČTVRTÉM místě. Jako jednotlivci jsme se umístily na těchto místech – Natálie Furchová 11. – místo, Aneta Kolegarová – 22. místo, Anna Kolegarová – 23. místo a Kamila Cechmeistrová – 27. místo. Z našeho jedinečného úspěchu máme i po několika dnech pořád velkou radost.“

Natálie Furchová, 8. B