Základní škola Židlochovice

Návštěva firmy Sonnentor

Máme rádi přírodu a jsme podnikaví!

Proto jsme se domluvili na návštěvě firmy Sonnentor, která přináší lidem radost a nadšení z čajů, bylin a koření. Podnikání této firmy je založeno na zásadách trvalé udržitelnosti a společenské odpovědnosti.  

Na začátku naší exkurze jsme se seznámili se strategií firmy, dozvěděli jsme se o pěstování biosurovin v ekologickém režimu a zhlédli krátký dokument o tom, jak se firma vyvíjela a jak pracuje. Následně jsme prošli návštěvnický okruh v nově vybudované hale Solis. Exkurzní trasa byla nabitá informacemi a zajímavými pohledy do zpracování bylin, výroby i skladů. Viděli jsme samotný proces výroby, ale také architektonicky unikátní prostor zavěšený nad prostorem výrobní haly. 

Na vlastní oči jsme viděli, jak to ve firmě společensky odpovědně a ekologicky funguje!

Vp Člověk a příroda, Vp Podnikavost, Mgr. Lenka Hanáková, Mgr. David Kopeček