Návštěva knihovny

Děti školní družiny navštívily ve dvou dnech knihovnu v Židlochovicích. Po vydatném obědě jsme se vydali přímo k Robertově vile, kde knihovna sídlí. Program pro děti si připravily dvě milé paní knihovnice. Měly pro nás zajímavé a praktické aktivity zaměřené na etické zásady. Nejdříve si děti losovaly kartičky s různými otázkami, díky nimž si zopakovaly správné způsoby chování. Poté se děti seznámily s několika autory dětských knih o etice a paní knihovnice dětem z jedné této knihy kousek přečetla. Na závěr se děti přesunuly do dětského oddělení, kde si vyhledaly libovolnou knihu a chviličku si v ní listovaly nebo četly. Předem však paní knihovnice dětem připomněly, jak správně knihy vybírat a jak je zařadit zpět. Pro upevnění důležitých mravních zásad si děti z knihovny odnesly tematické omalovánky.