Základní škola Židlochovice

Návštěva Městské policie

V páteční odpoledne nás přišli navštívit strážnici městské policie pan Petr Fajks a Filip Rais. Po přivítání a seznámení s dětmi, došlo na zkoušení  znalostí - například  jak děti znají čísla na záchranný systém, co znamená určitá dopravní značka, jak bezpečně jezdit na kole i přecházet silnici. Dále se děti dozvěděly popis práce městské policie, včetně povinností a pravomocí. Součástí byla praktická ukázka policejního vybavení strážníků jako pistole, obušků, pout, ale i čepice, neprůstřelné vesty nebo rukavice co jsou potřeba při odchytu zlobivých pejsků. Velký ohlas měla prohlídka policejního auta, pouštění houkaček a mluvení do mikrofonu. Návštěva MP je vždy velmi oblíbená, poučná, ale zároveň zábavná. Děti byly nadmíru spokojené, co vše se naučily a poznaly. Tímto bychom strážníkům Petru Fajksovi a Filipu Raisovi chtěli poděkovat za velmi příjemné odpoledne.