Základní škola Židlochovice

Návštěva Městské policie

Pondělní odpoledne nás přišli navštívit strážnici Městské policie pan Petr Fajks a Filip Rais. Po přivítání a seznámení s dětmi, došlo na zkoumání znalostí našich dětí, například zda děti znají čísla na záchranný systém, jak bezpečně jezdit na jízdním kole, kde a jak přecházet pozemní komunikaci, co znamenají některé dopravní značky. Děti se dozvěděly o práci policistů, včetně povinností, ale i pravomocí. Součástí byla praktická ukázka policejního vybavení. Děti si omakaly pouta, obušky, obléknout si mohli neprůstřelné vesty, rukavice, čepici. Velký ohlas měla prohlídka policejního auta, pouštění houkaček a mluvení do mikrofonu. Návštěva strážníků Městské policie je vždy velmi zábavná, ale i poučná. Děti byly nadmíru spokojené. Tímto bychom strážníkům Petru Fajksovi a Filipu Raisovi chtěli poděkovat za velmi příjemné odpoledne a těšíme se na jarní venkovní akci.