Základní škola Židlochovice

Městská policie v družině

V páteční sluneční odpoledne nás přišli do družiny navštívit strážníci městské policie pan Petr Fajks a Dalibor Novák. Po přivítání a seznámení s dětmi přešli na otázky, zda děti znají čísla na záchranný systém, zda vědí proč a kdy volat, ale také poučili děti, jak bezpečně přecházet přes silnici, o bezpečné jízdě na kole a jeho vybavení, co dělat při oslovení cizí osobou. Následoval popis práce městské policie, jaké mají povinnosti a pravomoc. Součástí byla praktická prohlídka a ukázka policejního vybavení. Nejvíce se dětem líbila prohlídka policejního auta a pouštění houkaček a mluvení do mikrofonu. Návštěva městské policie byla velmi poučná, zajímavá a zábavná. Děti byly nadmíru spokojené, co vše se dozvěděly. Tímto bychom strážníkům Petru Fajksovi a Daliboru Novákovi chtěli poděkovat za příjemně strávené odpoledne.