Základní škola Židlochovice

Návštěva městské policie

V úterý odpoledne dne 9. 2. byly družinové děti až neobvykle v pozoru. Navštívili nás totiž zástupci židlochovické městské policie. Vedoucí strážník Milan Šebek a strážník Petr Fajks přišli do naší družiny na Coufalíkově náměstí. Naučnou a zábavnou formou dětem představili policejní výbavu. Děti si mohly vše vyzkoušet, dokonce i pouta a vysílačku. Policisté dětem zdůrazňovali zejména reflexní prvky, které jsou nezbytné pro účastníky silničního provozu. Poučili děti o správné jízdě na kole či kolečkových bruslích i o přechodu přes silnici. Hovořilo se o toulavých psech a děti si vyzkoušely práci s odchytovou tyčí. Na závěr nechali strážníci prostor pro diskuzi a nezapomněli připomenout správné chování na ulici ve volném čase a zdůraznili důležitá telefonní čísla. Děkujeme pánům strážníkům za přínosné odpoledne a těšíme se na další návštěvu.