Návštěva u babky bylinářky

Ve středu 20.11.2013 se žáci 4.B zúčastnili výukového programu s názvem "Návštěva u babky bylinářky" v ekologickém centru Lipka v Brně.  Děti se naučily poznávat některé bylinky a koření našich zahrádek. Dozvěděly se, jak se bylinky využívají k léčení a přípravě pokrmů v kuchyni. Poutavá byla ochutnávka čerstvě připravených bylinných čajů a namíchání vlastní čajové směsi. Děti si také přichystaly ochucený olej a ocet s použitím čerstvých bylinek, který mohou použít  na přípravu zeleninového salátu. Děti získaly nové přírodovědné znalosti i praktické zkušenosti.

Náklady na výukový program jsou hrazeny v rámci projektu "Zlepšení podmínek pro výuku přírodovědných předmětů na ZŠ Židlochovice" z prostředků ESF a státního rozpočtu ČR.