Základní škola Židlochovice

Návštěva včelího království

První družinovou besedu nového školního roku jsme věnovali včelám. Na úvodní část akce věnovanou žákům prvních a druhých ročníků přišel do družiny v pátek 21. 9. 2018 pan Haško, který je členem Včelařského svazu a sám chová přes 10 včelstev. Pan Haško nám povídal o životě včel jako společenském hmyzu, o jejich obydlí a nenahraditelném významu včelího společenství pro člověka i přírodu. Donesl nám do školy ukázat své včelařské pomůcky i speciální průhledný úl s živými včelami, přes jehož stěny lze bezpečně sledovat práci tohoto fascinujícího hmyzu. Společně jsme si zahráli několik her, na cestu domů si dal každý do pusy trošku medu a ty nejšikovnější si odnášeli kromě spousty nově nabytých informací také včelí pexeso.

Děkujeme panu Haškovi, že si na nás udělal čas a těšíme se na 27. 9., kdy budeme pokračovat v besedování s žáky třetích, čtvrtých a pátých ročníků.